Engin ÖDER

Kurucu Ortak

Engin Öder kimdir?

1985 yılında Çorum ili Kargı ilçesinde dünyaya gelen Engin Öder, eğitim hayatını tamamladıktan sonra İstanbul’a gelmiştir. 9 kardeşli bir ailenin ferdi olan Öder, 2009 yılından bu yana gazetecilik yapmaktadır. Birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında (STK) görevlerde bulunan Öder, Bahçelievler Express Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanlığı da yürütmektedir.

VELİLERİN DE GÜVENİNİ KAZANMAK İSTİYOR

İlçenin nabzını iyi tutan Öder, bürokrasi, siyasi, spor, Sivil Toplum Kuruluşu (STK)  ve iş dünyası temsilcileriyle yakın temas halindedir. Bahçelievler Express Gazetesi İmtiyaz Sahibi Engin Öder, 17 Eylül 2020 yılında SVG Saat Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güngörür’le güç birliğine giderek Özel Penguen Anaokulunu devir almıştır. Hedefleri oldukça büyük olan Öder, velilerin de güvenini kazanmayı arzuluyor.

GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR VE İNANIYOR

Penguen Anaokulunu ortağı ile marka bir eğitim kurumu yapmak için gece-gündüz çalışan Öder, ekip halinde çalışmayı oldukça önemsiyor.

‘’GÜVENİLİR, ŞEFFAF BİR ANAOKULU OLACAĞIZ’’

‘’Bilindiği gibi penguenler, uçamayan, dimdik durabilen, perde ayaklı deniz kuşlarıdır. Karada dik yürüyen, denizde iyi yüzebilen sırtı siyah, göğsü beyaz sevimli hayvanlardır’’ diyen Öder, anaokulun geleceğiyle ilgili şunları söyledi: ‘’Covid-19 nedeniyle zor günler geçiren Özel Penguen Anaokulunu ayağa kaldırmak için yatırım yaptık. Bahçelievler halkına hizmet etmek amaçlı çıktığımız bu yolda destek bekliyoruz. Okulumuzu baştan aşağı yeniledik. Eğitim kadrosuna deneyimli isimleri kattık. Kapılarımızı tadilatın hemen ardından tekrar açtık. Z Kuşağı nesilleri eğitimle şekillendireceğiz. Yolumuz uzun…  Adım adım yürüyeceğiz. Zirvedeki yerimizi en kısa sürede alacağız.  Bahçelievler’in en iddialı anaokulu olacağımıza yürekten inanıyoruz. Kıymetli veliler, bizim için iki şey çok önemlidir; ‘güven ve şeffaflık.’ Zamanla bunu göreceksiniz. Gelin hep birlikte el ele verelim. Güçlü bir yuvayı inşa edelim.’’